...a ohnivý pohár

20. června 2009 v 17:12 | Milky |  Harry Potter
14 letý čarodějnický učen Harry Potter tráví čtvrtý rok v Bradavicích a jako obvykle se nudit nebude. Bradavická škola čar a kouzel totiž pořádá nebezpečný turnaj 3 čarodějnických škol a Harry se jej i přes svůj nízký věk musí zúčastnit.
Harry Potter a Ohnivý pohárTřetí režisér a třetí způsob práce. Chris Columbus se v prvních dvou dílech snažil natočit čarodějnickou pohádku pro děti. Alfonso Cuarón již přitvrdil a vedle dětí se občas báli i jejich rodiče. Mike Newell (Krycí jméno Donnie Brasco, Čtyři svatby a jeden pohřeb) již na dětskou pohádkovost zapomněl úplně. Ruku v ruce s věkem čtenářů prvního dílu (v Anglii vyšla první kniha Harry Potter a Kámen mudrců již v roce 1997) natočil Newell film, u něhož se budou bát svorně rodiče i se svými ratolestmi.
Příběh filmu utíká mílovými kroky kupředu od jedné "zásadní" situace k druhé, žádné zdlouhavé vysvětlování postav a jejich dosavadních osudů. Většina diváků je stejně moc dobře zná, včetně rodičů, kteří již shlédli alespoň jeden díl v televizi. Vměstnat 570 stran do jednoho filmu bylo tvrdým oříškem a Newell se se scénáristou Stevenen Kloveswm rozhodli zavděčit většině, tedy Harryho fanouškům, ti však mohou být na druhou stranu mírně zklamání z toho, co všechno se do filmu nevešlo. Škoda, že nebyl realizován původní nápad, natočit film jako dvoudílný. Kniha Harry Potter a ohnivý pohár je totiž považována za z celé série nejlepší a jistě by si to zasloužila.


Harry Potter a Ohnivý pohár
Lord Voldemort opět ožívá, a i když je na plátně poprvé vidět až v závěru filmu, jeho děsivá přítomnost je patrná v celém filmu. Napětí, dramatičnost a pochmurná hororová atmosféra je přesně to, díky němuž dostal film nálepku "nevhodný do 13 let." Ostatně stále dospělejší Harryho fanoušky by nic slabšího neuspokojilo.
Čtvrtý filmový Harry Potter se povedl a všichni konečně díky trikům od Industrial Light & Magic vědí, jak vlastně Lord Voldemort vypadá.
Harry Potter a Ohnivý pohár
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama