Co prozradí naše nohy?

23. června 2009 v 13:41 | Milky |  Pro naše tělo
Které nohy jsou nejkrásnější? Štíhlé nebo plné, takové či onaké? Těmito otázkami se rádi zabývají mnozí lidé, pochopitelně zejména muži. Byli mezi nimi i psychologové, kteří se pokusili najít ve tvaru ženských nohou a ve způsobu chůze hlubší význam.
Jeden z nich při pozorování několika tisíc žen dospěl k závěrům zajímavým a zároveň i trochu zábavným. Uvádí, že ženy s dlouhýma nohama jsou snílkové, jsou důvěřivé, přecitlivělé a zaobírají se velkorysými a neuskutečnitelnými plány. Tyto ženy si prý často neumějí poradit s obyčejnými problémy všedních dnů, mají vyhraněné názory a zásady.
Naproti tomu ženy s krátkýma nohama jsou vesměs zakřiknuté, nervózní, náladové a podléhají depresím. Nárokům všedního života a starostem se však přizpůsobují dobře, jsou přístupnější diskuzi a dají se snáze ovlivnit.

Povahu člověka lze prý dobře poznat také podle způsobu chůze. Lidé uzavření, takzvaní introverti, chodí špičkami dovnitř, ženy nemilované nebo s mnoha problémy mají chůzi trhavou. Ty, které měly nešťastné dětství, chodí, jako by měly ploché nohy, a ženy trpící nervozitou ošlapávají přední špičku obuvi a velmi často, stojí-li na místě, "hrabou" nohou v zemi. Úzkostlivé ženy rychle opotřebovávají vnější kraje obuvi a ty, co trpí neurastenií, "vlečou" své nohy ležérně za sebou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pink_Pig★ Pink_Pig★ | Web | 23. června 2009 v 14:05 | Reagovat

PromiŇ,ale nee...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama