POZOR celulitida!

20. června 2009 v 21:22 | Milky |  Pro naše tělo
Celulitida se nejvíce objevuje na stehnech, bocích, zadečku nebo také na břiše. Mají ji všichni, patnáctileté holky, modelky, herečky, mám ji já a nejspíše také vy. Celulitida vzniká v důsledku hromadění tukové tkáně a stárnutí podkožního vaziva. Takže v podstatě neovlivníme, jestli jí budeme mít nebo ne. Můžeme ji jen zkorigovat a to cvičením, masážemi a snad účinnými krémy proti celulitidě. Nejlépe je všechny metody kombinovat, vždyť možná některá zabere. Zaručený lék na celulitidu zatím nikdo nenašel. Liší se i pohled na to, co ji způsobuje. Například takový kofein. Zatímco jeden tábor tvrdí, že kofein celulitidu způsobuje (jako jeden z několika vlivů), jiní tvrdí pravý opak a staví na tom svůj byznys prodeje speciálních ošetřujících krémů proti celulitidě jak jinak než s obsahem kofeinu.Celulitida se nevyhýbá ani celebritám

Celulitida je výnosný byznys. Stačí se jen podívat, kolik utratíme z všechny krémy, masážní přístroje nebo kosmetické kúry, jen abychom se nevzhledných dolíčků zbavily. Ale celulitidy se nikdo asi úplně nezbavíme. O čemž by mohla vypovídat řada celebrit. I ty nejhubenější hvězdy jako například Nicole Richie nebo modelka Kate Moss mají celuitidu. Tady v tom případě vůbec neplatí, že hubeni lidé netrpí celulitidou. Například u herečky Liv Tyler, která po porodu velmi ztloustla a pak rychle zhubla, se objevila celulitida až kolem třicátého roku. Ale existují případy, kdy už třináctileté holky mají celulitidu.


Hodně často je to o genetické výbavě daného člověka a jeho dispozicím. Například hvězdička bulváru Paris Hilton si nechala odstranit celulitidu chirurgicky, ale zase jí napnutí pokožky stálo pár jizviček. Řada modelek si také nechává odstranit pomerančovou kůži speciálními způsoby jako je například akupresura nebo thajská masáží. Tyto metody jsou ale velmi bolestivé a nepříjemné. Často se také objevuje banková metoda, kdy se na postižená místa přikládají banky s podtlakem, ale na pokožce pak určitou dobu zůstávají fleky.


Vzhledem k tomu, že se blíží plavková sezona, firmy nabízí stále více krému, tablet a přístrojů na odstranění celulitidy. Ale většinou je zbytečné do nich investovat příliš mnoho peněz. Například bývalá modelka a dnes známá herečka Cameron Diaz radí, jak na celulitidu i bez drahých krémů: " Stačí se každý den sprchovat a měnit horkou a studenou vodu. Právě střídavé sprchování postižených partií studenou a teplou vodou podporuje cévní rytmiku a aktivuje lymfatický systém." Jeho správná funkce znamená, že vaše celulitida zmizí.

A co je nejhorší? I muži začínají trpět celulitidou. Sice ne tolik jako ženy, ale také se u nich objevuje. Například George Cloney, který střídavě hubnul a tloustnul, by mohl vyprávět. Nebo Russel Crowne má podobné problémy. Kvůli roli musel ztloustnout 20 kg. Špeky pak shodil, ale celulitida mu zůstala jako památka na své "silnější" období.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adéla Adéla | 24. srpna 2012 v 1:08 | Reagovat

to jo...já ji mám teď už taky =( ptala jsem se mamky,jestli ji má,ale ona nemá žádné dolíčky a to je o tolik starší než já! nevim co mám dělat..asi to přestau řešit a nebudu se tam přejídat =) a sportovat..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama