Přirozený vzhled

20. června 2009 v 20:32 | Milky |  Co právě letí
Pro letošní jaro je základem celkově přirozený vzhled - a to co se týče módy, účesů a hlavně líčení. Dbá se na přirozenou krásu. Proto také zaujmete především jemným nalíčením, které je navíc šetrné k vaší pokožce víc, než přehnané množství kosmetiky nanesené na vašem obličeji. Měly byste volit celkově světlejší tóny make-upu a stínů, hodící se k vašemu celkovému vzhledu. Vše doplníte jemným leskem na rty.
S make-upem to letos nepřehánějte. Líčení je sice samozřejmosti, ale hory líčidla nanesených na pokožku módní zrovna nejsou. Také jak v této sezóně na to?


Makeup - základem jsou přirozené barvy v odstínu vaší pokožky

Pro letošní jaro byste měly opět volit přírodní, nevýrazný make-up, který vytváří přírodní dojem. Pleť by měla být rozzářená a svěží. Jemné odstíny jí dodají zdravý vzhled. Základem přirozeného nalíčení je vyživená a jemná pokožka, proto před každým líčením naneste na obličej jemnou vrstvu krému a důkladně jej rozetřete. Poté pečlivě naneste make-up po celém obličeji až na krk a směrem k dekoltu.

Barva make-upu by měla být v odstínu vaší pokožky, ne tmavší, ale ani ne světlejší. Make-up není forma, jak se "opálit" za dvě minuty! Na podkladovou vrstvu následně aplikujte jemné množství pudru. Opět v odstínu vaší pokožky. Pokud chcete vypadat opravdu přirozeně, dávejte pozor také na množství.

Celkový dojem můžete zvýraznit jemným odstínem tvářenky, kterou byste měly volit také podle odstínu vaší pleti.


Oči - dodejte jim výraz pomocí kvalitní řasenky

Oči by měly taktéž tvořit přirozený vzhled. Pro letošní jaro byste měly volit kouřové nebo pastelové barvy stínů, které doladí jemné linky a řasenka.

Začneme tužkou, kterou nejdříve lehce obtáhneme horní víčko a posléze dolní. Linku vedeme od vnitřních koutku směrem ven. U kraje oka by měla být linka silnější a výraznější. Poté naneseme stíny, které se mohou barevně různě kombinovat podle vaší fantazie, ale dejte pozor, ne všechny barvy se k sobě hodí. Další možností je nanášet jednu barvu od světlejší po tmavší odstín. V obou případech by tmavší a výraznější barva měla být na vnější straně koutku, tímto docílíte přirozenějšího účinku. Pro zpestření můžete nanést světlý odstín také ke koutku směrem pod dolní víčko.

Pokud máme stíny i linky nalíčeny podle svých představ, zvýrazníme řasy vhodnou řasenkou. Řasenka je v této sezóně tím, co má dodat vašim očím nejvíce výrazu. Proto použijte prodlužovací a zahušťovací řasenku.

Co se týče obočí, s hrubým výrazným obočím již nezaujmete. Letos je v módě jemné, přirozené světlé obočí, které nekazí dojem celkově svěžího obličeje.


Rty - výrazné, ale ne v křiklavých barvách!

Rty by měly výrazně doplňovat obličej, ale nejsou vhodné příliš syté a výrazné barvy rtěnek. Měly byste volit spíše světlejší a přirozenější odstíny, které se doladí leskem. Možností je také pouze lesk s jemným barevným nádechem, který dodá rtům zdravý a mladistvý vzhled.

Konturovací tužky používejte pouze ve stejném odstínu jako je rtěnka - ne tmavší. Mohou vám pomoci dosáhnout efektu větších rtů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké je tvé nejoblíbenější roční odbobí?

Jaro
Léto
Podzim
Zima

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama