Získejte objem vašich vlasů

20. června 2009 v 21:15 | Milky |  Pro naše tělo
Jestliže jste nešťastná, že vám účes nedrží tak, jak byste chtěla a vlasy vám plihnou, potom máte problém, který vám pomohou vyřešit naše triky. Váš účes totiž potřebuje získat objem!

Střih

Každá asi ví, jak na střihu hodně záleží. Proto své vlasy svěřte vždy jen zkušeným kadeřníkům, které si s každým vlasem hravě poradí. Aby byl účes vzdušnější a tím i objemnější, je důležité vlasy kaskádovitě sestříhat. Vhodné jsou i různé prostřihy a efilace. Pozor ale u jemných vlasů, tam se ztenčování vlasu zakazuje.Úprava účesu

Když si vlasy umyjete, několikrát je propláchněte a nakonec si dejte studenou vodu. Vlasy se jakoby leknou a napřímí se. Po každém mytí si vlasy důkladně vysušte, a to tak, že hlavu dejte do předklonu a vlasy sušte pečlivě od kořínků.

Komu by se takto třeba motala hlava, může taky sušit vlasy tak, že je češe proti směru účesu (tzn. ze strany na stranu a opačně, zepředu dozadu a opačně).


Nesušte tak celý vlas, ale jen u kořínků. Pak hlavou zatřepejte a vlasy si urovnejte. Následně vezměte kartáč a přes něj vlasy dosušte a vyfoukejte do požadovaného účesu. Nakonec vlasy doupravte jenom prsty. Místo gelů a vosků můžete použít i lak na vlasy, ale ne, že ho nastříkáte na celý účes.

Tím byste všechno pokazila. Stříkněte lak do dlaní, rozetřete a vlasy prsty jen zvýrazněte. Žehlíte si vlasy? Určitě víte, že žehlením objem ztrácíte. Pokud máte vlasy husté, není to nic špatného, ale jemné vlasy raději nežehlete, chcete-li mít objemnější účes. Chcete mít vlny? Natočte vlhké vlasy na velké natáčky, prosušte a nechte volně doschnout. Nakonec vytočte natáčky a vlasy jen prsty prohrábněte nebo je pročešte kartáčem.


Barvení

Nevěřila byste, co dokáže probarvení vlasů několika odstíny. Ale rozhodně neexperimentujte doma sama ani s kamarádkou, svěřte tenhle proces odborníkům. V kadeřnických salónech si můžete poručit objemové barvení.


Stylingové přípravky

Na trhu je k dostání celá řada přípravků pro zvětšení objemu. Můžete si tedy vybrat takový, jaký bude vyhovovat typu vašich vlasů. Ovšem, pokud nebudete litovat peněz, lepší je, koupit si tyto přípravky přímo v kadeřnictví. Jsou sice o dost dražší, ale zase vám mnohem déle vydrží.

Nepoužívejte bezoplachové přípravky, protože se na ně potom chytá prach a vlasy vám těžknou a o to víc plihnou.

Tužidlo nedávejte přímo do celého účesu, ale vetřete ho do vlasové pokožky. Vlasy se tak od hlavy nadzvednou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama