Pro naše tělo

Co o tobě říkají vlasy?

16. července 2009 v 20:37 | Milky
Blondýnky
Blondýnky jsou obecně považovány za velice atraktivní - hříva světlých vlasů prostě upoutá pozornost za všech okolností. Potvrdila to i skupina německých vědců, která zjistila, že přírodní blondýnky a také zrzky produkují šestkrát více feromonů než hnědovlásky, takže mají největší sex-apeal a jsou tím pádem pro muže nejpřitažlivější. Blondýnkám je zároveň připisována mírná a klidná povaha. Jsou prý velice romantické, citlivé, na druhou stranu dokáží být i rozmarné a poněkud přelétavé, ale i neskutečně naivní.

6 čísel pro tvoje zdraví

15. července 2009 v 20:34 | Milky
9 gramů
soli dostanete do těla každý den. Zkuste ale tohle číslo trochu zmenšit. Jestliže dokážete vysolit jen šest gramů nebo ještě méně, snížíte si krevní tlak, a ulevíte tak srdci.

20 sekund
byste si měla pokaždé mýt ruce. Jen tak to bude účinné. Pečlivé drhnutí drápů a dlaní vás uchrání před mnoha nepříjemnými infekcemi.

60 minut
denně potřebujete strávit v kontaktu se slunečními paprsky (samozřejmě namazaná opalovacím krémem, v klobouku a slunečních brýlích). Vědci zjistili, že lidé, kteří se pohybují na slunci alespoň hodinu denně, jsou energičtější a šťastnější než stínomilci, protože se jim tvoří vyšší hladina serotoninu v krvi.

BMI-Body Mass Index

14. července 2009 v 23:28 | Milky
Hmotnost v kilogramech se vydělí výškou v metrech umocněnou dvěma. Například člověk, který měří 170 cm a váží 100 kg, bude svůj BMI počítat takto: BMI = 100 kg/ (1,70 m x 1,70 m) = 34,6

Diskuze o tom, zda je body mass index skutečně spolehlivým
ukazatelem nadváhy, obezity a potažmo i zdraví, se objevila
minulý týden ve většině českých médií. Podnětem byly čerstvé
studie, publikované v prestižních odborných časopisech. Jejich
výsledky ukázaly, že pacienti s nižší tělesnou hmotností podléhají
v porovnání s těmi, kteří mají podle současných kritérií nadváhu,
častěji chorobám dýchacího systému. Zároveň bylo zjištěno,
že v případě osob s nadváhou je průběh onemocnění lehčí.
Protože při určování kritérií pro tělesnou hmotnost vycházeli
autoři zmíněných studií z hodnoty body mass indexu (BMI),
objevila se informace, že BMI je "odzvoněno".

Co o tobě vypovídá barva?

27. června 2009 v 21:27 | Milky

Bílá
Tuto barvu mají rádi lidé otevření, upřímní a nekompromisní, kteří nic neodpustí sobě ani svému okolí.

Červená
Pokud dáváte přdnost této barvě, býváte často impulzivní, dokonce až agresivní.Své názory prosazujete, ikdyž nemáte pravdu. Nejbližším však dokážete projevit i něžnost a srdečnost.

Černá
Vyznavači této barvy se vyznačují citlivostí a tajnůstkařením. Baví je i filozofovaní, dokážou šikovně vycházet s lidmi, jsou to rození diplomati.

Fialová
Vaše osobnost je originální, jste samostatný člověk s nezávislými názory a máte umělecké sklony. Na své okolí i na sebe máte někdy přehnaně vysoké nároky.

Hnědá
Prozrazuje, že jde o člověka důvěřivé, milé a klidné povahy. Nechybí mu lidskost a silně vyvinutý smysl pro spravedlnost, díky němuž jej můžete jen těžko rozeznat a ocenit jeho kladné vlastnosti.

Modrá
Představuje opatrnost, rozvážnost, neččinnost a lhostejnost - takto by se stručně daly vyjádřit vaše vlastnosti.. Váš vnitřní svět a životje komplikovaný, toužíe mít všeho hodně, ale neděláte nic, aby jste toho dosáhli.

Oranžová
Zajímá vás svět i lidé okolo. Máte zvědavou povahu, novátorské schopnosti a ctižádostivost. Při uskutečn'ování svých předsevzetí jste tvrdohlaví.

Růžová
Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Romantické city jsou pro vás přímo charakteristické. Váš smysl pro praktičnnost života se přiklání k okrášlování sebe sama podle vlastních představ, což vám často způsobuje zklamání a problémy.

Zelená
Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Rozdáváte lásku, uzdravujete a motivujete je. Pozor ale, aby jste se příliš nevyčerpali.

Merun'ková
Obnovuje, oživuje a jemně stimuluje a můe rozpustit a odstranit emocionální blokády. Tento barevný odstín, který je nejblíž;e barvě pokožky, udržuje v proudu životní energii a zjemn'uje plet'.
Žlutá
Je nejsvětlejší z pestrých barev, působí jasně, povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Je to symbol moudrosti, vysoké inteligence a myšlení. Svým pozitivním, magnetickým chvěním působí žlutá povzbudivě na nervy.
Zlatá
Dává pocit hojnosti, lesku a nadbytku. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot a zastupuje idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné.. Zlatá transformuje poznání v pochopení, pomáhá při zvládnutí duševních nejistot, podporuje ducha na cestě k univerzální moudrosti.

Tyrkys
Barva sebeznázornění, podporující sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost. Je to barva přátelských citů;, sympatie a pospolitosti. Tyrkys může potlačit nesmělost, zdrženlivost a trému.

Indigo
Symbol mystických hranic a spirituálních sil. Zastupuje dokonalou neporušenost, skvělé zdraví, univerzální vědomí, vyrovnanost, důstojný klid, důvěru a mírumilovnost.

Šedá
Barva dokonalé neutrality, opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Je schopná přizpůsobení, kombinovatelná a diskrétní. Je to barva potlačování, omezování, nejistoty a strachu ze života. Šedá lež;í v husté mlze, loupí rozhled a skrývá cíl.

Co si vzít k moři?

27. června 2009 v 21:22 | Milky
Plavky, které sedí
Je sice úžasné mít nejnovější trendy střih plavek, ale musí vám také sedět. Jestliže máte spíše širší boky, nenoste mini kalhotky, ale raději ty větší. Pokud také nesnášíte opálené tkaničky u krku, vyberte si plavky s podprsenkou bez ramínek, které jsou teď velice moderní.

Velký kufr
Jedete sice k moři na týden či dva, ale co kdybyste se chtěla převlékat čtyřikrát denně? K tomu potřebujte velký kufr, nejlépe typu »skořepa«, který vydrží i necitlivé zacházení v letadle. Máte-li obavy, že takový kufr váží více než ten látkový, podívejte se třeba na kolekci firmy Samsonite, která vyrábí speciální odlehčené kufry.

Jak zakrýt kruhy pod očima

23. června 2009 v 22:47 | Milky
Na zakrývání kruhů pod očima se používají korektory, které jsou vždy o odstín světlejší než klasický make-up. Korektorů existuje celá řada. Podle druhu se rozdělují do několika základních kategorií.
První kategorii tvoří korektory tužší struktury, které jsou velmi krycí a které se dají použít i na zbytek obličeje. Tyto tužších korektory jsou těžší, takže je potřeba je pečlivě rozetřít.
Dále existují korektory v tužkách, které nabízí snad každá kosmetická značky. Který korektor je ale nejlepší, se nedá přesně určit. Každá žena má jiný druh pleti a každé vyhovuje jiné složení.
Nejdůležitejší je barva korektoru, která by měla být o odstín světlejší, abychom nazelenalá místa a popřípadě i kruhy pod očima dobře zakryly.
Při nanášení korektoru pracujeme s ukazováčkem. Začněte od kořenu nosu a pokračujte směrem ven, podle potřeby. Korektor vklepáváme do míst velmi jemně, nezapomínejte, že kůže pod očima je velmi jemná.
Pokud množství korektoru přeženete, je důležité korektor neroztírat na zpět. Make-up, který si pak nanesete na zbytek obličeje, rozetřete i pod oči, aby se příliš zesvětlená místa korektorem opět o něco ztmavila.
Pro přirozený vzhled a na denní líčení pracujte velmi jemně, ať nic nepřeženete. I v tomto případě méně znamená více. Nezapomínejte i na to, že vždy je potřeba pouze velmi malého množství.

Pro zdravé vlasy

23. června 2009 v 18:43 | Milky

Vlasy

Vlasy jsou naší krásnou ozdobou, ale bohužel dovedou i pěkně pozlobit. Vypadávají, třepí se konečky, jsou matné a suché? Nebo máte lupy či problémy s vlasovou pokožkou? Zlobí Vás něčím takovým Vaše vlasy, tak vzhůru s bylinkami do boje!

Hygiena

Nejdříve velice stručně o mytí vlasů, což je základ pro jejich další uzdravování či rozmazlování. Volbu šamponu přizpůsobte typu vlasů: nejlepší by byl co nejvíce přírodní, bez chemikálií. Vlas je sice díky keratinu dost odolný proti působení chemických látek, ale každá ochrana může být narušena a to se stane příčinou potíží. Proto je níže uveden recept na domácí vlasový bylinkový šampon, který je vhodné smíchat se šamponem průmyslově vyrobeným. Domácí šampon dodá vlasům ochranu a zdraví a ten druhý nám zajistí jejich hygienu, která je velice důležitá zejména při problémech s vlasovou pokožkou. Před samotným mytím si vlasy pročešte - vlasy se rozdělí a uvolní se nečistota. Propláchněte teplou vodou, naneste šampon od konečků až ke kořínkům, aby se vlas očistil od prachu a kosmetických přípravků po celé délce. Mytí vlasové pokožky provádíme jemnými krouživými pohyby konečky prstů, prokrví se pokožka a tím podpoří růst vlasů. Pak vlasy oplachujte teplou vodou, až dokud oplachující voda nepoteče čistá. Pak máte promasírovanou uvolněnou pokožku a krásně čisté vlasy připravené na ozdravující či regenerační kůry.

Co prozradí naše nohy?

23. června 2009 v 13:41 | Milky
Které nohy jsou nejkrásnější? Štíhlé nebo plné, takové či onaké? Těmito otázkami se rádi zabývají mnozí lidé, pochopitelně zejména muži. Byli mezi nimi i psychologové, kteří se pokusili najít ve tvaru ženských nohou a ve způsobu chůze hlubší význam.
Jeden z nich při pozorování několika tisíc žen dospěl k závěrům zajímavým a zároveň i trochu zábavným. Uvádí, že ženy s dlouhýma nohama jsou snílkové, jsou důvěřivé, přecitlivělé a zaobírají se velkorysými a neuskutečnitelnými plány. Tyto ženy si prý často neumějí poradit s obyčejnými problémy všedních dnů, mají vyhraněné názory a zásady.
Naproti tomu ženy s krátkýma nohama jsou vesměs zakřiknuté, nervózní, náladové a podléhají depresím. Nárokům všedního života a starostem se však přizpůsobují dobře, jsou přístupnější diskuzi a dají se snáze ovlivnit.

Jak se správně odličovat

22. června 2009 v 23:49 | Milky
Během dne se na našem obličeji, aniž si to uvědomujeme, usadí množství prachu a jiných nečistot. Make-up nám pomáhá pleť před všemi těmito nepříznivými vlivy chránit, ale nejdůležitější částí dobré péče o pleť je její každodenní důkladné odlíčení.
K dobrému odlíčení poslouží voda a odličovací mléko. Nejprve si namočíme dva odličovací tampony do poloviny vlažnou vodou, mezi prsty vyždímáme a na vlhké konce naneseme odličovací mléko.
Obličej čistíme lehkými tahy. Začneme čelem, které čistíme vodorovně od středu ke krajům a pak pomalými krouživými pohyby směřujeme dolu okolo očí. Následně pokračujeme odlíčením nosu. Stejně jako při odličování čela i u nosu postupujeme od jeho středu směrem do stran tváří, a stejně tak odličujeme i místa okolo úst. Vše provádíme krouživým pohybem, podobně jako při kosmetické masáži.

Tipy pro celé tělo

22. června 2009 v 19:46 | Milky
Pro čistou pleť
Jestliže bojujete s pupínky, zkuste přijít na chuť ústřicím, krabímu masu, dýňovým semínkům a luštěninám. Obsahují zinek, který udržuje pokožku zdravou a čistou. Zmírňuje také záněty, takže se akné rychle zahojí. Když se jím budete ládovat pravidelně, zvýšíte si imunitu a krátery na pleti se vám zavřou.

Pro hebké tělo
Máte-li suchou pokožku, dvakrát týdně si smlsněte na avokádu. Lahodný plod je plný vitaminu E a zdravých nenasycených tuků, které udržují pleť ve formě. Avokádo stačí nakrájet na kostičky a pokapat olivovým olejem.

Mléjo jako krášlící prostředek

22. června 2009 v 19:40 | Milky

Jednou ze surovin, které lidová kosmetika využívala odpradávna, je mléko. I když dnes bývají koupelny přeplněné nejrůznějšími moderními přípravky, čas od času neuškodí se k němu vrátit. Především pokud pleť negativně reaguje na vonné látky i různé konzervační a stabilizační přísady.
Kávová smetana je výborná na večerní odličování. Navlhčený tampón lehce odstraní make-up i nečistoty, tvář potom stačí opláchnout vlažnou vodou a dočistit vodou pleťovou. Otoky očních víček a váčky pod očima úspěšně likviduje obklad ze studeného mléka.
Na šíji účinně působí zábal připravený z trochy tvarohu a mléka. Dobře roztíratelnou směs naneseme na gázu, přiložíme na krk a převážeme igelitem. Doba působení by měla být alespoň půl hodiny. Při pravidelné aplikaci každý týden se tak dá značně oddálit vznik vrásek, které se v této partii objevují dříve než kdekoli jinde.

POZOR celulitida!

20. června 2009 v 21:22 | Milky
Celulitida se nejvíce objevuje na stehnech, bocích, zadečku nebo také na břiše. Mají ji všichni, patnáctileté holky, modelky, herečky, mám ji já a nejspíše také vy. Celulitida vzniká v důsledku hromadění tukové tkáně a stárnutí podkožního vaziva. Takže v podstatě neovlivníme, jestli jí budeme mít nebo ne. Můžeme ji jen zkorigovat a to cvičením, masážemi a snad účinnými krémy proti celulitidě. Nejlépe je všechny metody kombinovat, vždyť možná některá zabere. Zaručený lék na celulitidu zatím nikdo nenašel. Liší se i pohled na to, co ji způsobuje. Například takový kofein. Zatímco jeden tábor tvrdí, že kofein celulitidu způsobuje (jako jeden z několika vlivů), jiní tvrdí pravý opak a staví na tom svůj byznys prodeje speciálních ošetřujících krémů proti celulitidě jak jinak než s obsahem kofeinu.

Získejte objem vašich vlasů

20. června 2009 v 21:15 | Milky
Jestliže jste nešťastná, že vám účes nedrží tak, jak byste chtěla a vlasy vám plihnou, potom máte problém, který vám pomohou vyřešit naše triky. Váš účes totiž potřebuje získat objem!

Střih

Každá asi ví, jak na střihu hodně záleží. Proto své vlasy svěřte vždy jen zkušeným kadeřníkům, které si s každým vlasem hravě poradí. Aby byl účes vzdušnější a tím i objemnější, je důležité vlasy kaskádovitě sestříhat. Vhodné jsou i různé prostřihy a efilace. Pozor ale u jemných vlasů, tam se ztenčování vlasu zakazuje.

Co s rozpraskanými rty?

20. června 2009 v 21:05 | Milky
suchém, horkém a větrném počasí trpí nejen pokožka, ale i rty. Popraskané a vysušené rty nevypadají zrovna lákavě a navíc jsou i hodně citlivé. Vyzkoušejte jednoduché triky, které vám nezaberou mnoho času, ale vašim rtům rozhodně prospějí.

10 tipů pro dokonalé nehty

20. června 2009 v 21:00 | Milky
Návod, jak mít dokonalé nehty na rukou i na nohou, protože i nehty mluví za vás. Přinášíme vám 10 rad pro krásně nalakované nehty.

Procvičte si oči

20. června 2009 v 20:52 | Milky
Všichni velmi dobře víme, jak důležité je procvičovat všechny svaly našeho těla, dopřávat tělu dostatek pohybu, tím ho dělat krásnějším a udržovat ho v dobré kondici. Proto sporty jako jóga, aerobic, plavání nebo posilování jsou běžnou aktivitou, kterou často vyhledáváme. Avšak nejen svaly těla si zaslouží pozornost, stejně jako procvičovat naše tělo můžeme procvičovat i oči! Tělocvikem vaše oči udržíte zdravé a pomůžete jim minimalizovat únavu a napětí v nich.

Důležité je vědět, že důležitější než cvičit oči po dlouhou dobu je pravidelné opakování těchto cviků. Kdykoli během dne najdete chviličku, kružte jimi či proveďte jiný cvik. Vyzkoušejte náš návod na cviky pro vaše oči:

Jak si vybrat tvářenku?

20. června 2009 v 20:41 | Milky
Není nic tak dokonalého pro váš zdravě vypadající look jako tvářenka na vašich líčkách. Navíc vytváří dojem, že jste právě podstoupily svěží chůzi nebo dlouhou cestu na kole. Dobrou zprávou je, že nic takového, pokud se vám nechce, podstupovat nemusíte. Stačí správně aplikovat tvářenku. Což ale bohužel málokterá z nás umí a obvykle se její aplikací pokazí celý make-up. Naučte se proto, jak s tvářenkou správně pracovat.

Když se žena nají,má výčitky svědomí...

20. června 2009 v 17:47 | Milky
I když stále přibývá lidí, kteří trpí nadváhou, stále více žen po konzumaci jídla trápísvědomí. Podle nedávného průzkumu většina žen nejí ráda.
Studie hamburského institutu pro výzkum veřejného mínění Gewis, na níž se podílelo 1054 paní a dívek ve věku od 18 do 65 let, prokázala, že většina tázaných vůbec nejí ráda. Každé přijaté sousto považuje 20 procent respondentek za neomluvitelný prohřešek.
O procento více dotázaných přiznalo, že pokrmy poměřují počtem přijímaných kalorií a nemají z nich naprosto žádný požitek. Necelá třetina si sice nijak nehlídá váhu, nicméně dobrý pocit ze své hmotnosti nemá. Čtvrtinu trápí, že se musí při jídle brzdit a už si ani nevzpomíná, kdy vstávala od stolu s příjemně naplněným žaludkem.

Kosmetické triky

18. června 2009 v 20:42 | Milky
1) Aby make-up lépe držel a vydržet po celý den?
Je důležité, aby byla pleť připravena k nanesení podkladu - použijte tedy nejdříve hydratační krém. Počkejte asi deset minut a teprve poté naneste make-up. Vhodným způsobem je též novinka v oboru kosmetika - fixační pudr, který zajistí dlouhotrvající sametový vzhled pleti.

2) Nevydrží Vám rtěnka na rtech dlouho?
Proto, aby vydržela skutečně dlouho, použijte sypký pudr jako podklad pod rtěnku. Vydrží extra dlouho, pokud své rty zlehka napudrujete před jejím nanesením. Jednoduché a skutečně účinné.

Bez chloupků

18. června 2009 v 20:01 | Milky

Život "bez jediného chloupku" se stal módní záležitostí. Mnohdy se svádí na hygienu, ale například holení jemných chloupků na nohou u žen je určitě pouze estetickou záležitostí. Přesto však nelze nesouhlasit, že krása se s odstraňování nadměrného ochlupení přímo snoubí. Avšak i když je pro nás ženy holení dnes již tak běžnou záležitostí jako pro muže, mám ještě pořád pocit, že výrobci různých holítek, trhacích strojků i holící kosmetiky mají ještě co dohánět. A já se nejvíc těším na dobu, kdy si za cenu jedné slušnější večeře budeme moci nechat odstranit všechny nežádoucí chloupky trvale.
 
 

Reklama